środa, 15 października 2014

Język obcy w Norweskiej szkole (Gimnazjum)/Projekt z hiszpańskiego (video)

Hej kochani! Dzisiaj chciałabym wam trochę opowiedzieć o wyborze języka obcego w Norweskiej szkole, i pokazać wam nasz ostatni projekt gdzie robiliśmy filmik o wyjściu na dyskoteke przy którym było mnóstwo zabawy!

W Norwegii każdy uczeń kiedy idzie do 8. klasy (1. gimnazjum) musi wybrać język obcy. U mnie w szkole był wybór pomiędzy Hiszpańskim, Niemieckim, Francuskim i pogłębieniem z Angielskiego, jak pewnie się domyślacie to ja wybrałam Hiszpański.
Nauczyciele od tych języków u nas w szkole rozmawiają płynnie i jest to przeważnie ich język ojczysty. Moja nauczycielka od hiszpańskiego jest Kolumbijką, nauczycielka od niemieckiego jest Niemką a nauczycielka od francuskiego jest Niemką która kiedyś mieszkała we Francji i tam (chyba) studiowała.
Język obcy mamy przez 3 lata gimnazjum, a niektórzy mogą wybrać opcję dodatkowych 2 lat w liceum.
W Norwegii język niemiecki jest uważany za najłatwiejszy, później przychodzi hiszpański, a francuski jest uważany za najtrudniejszy.
Książki do języka obcego tak samo jak i wszystkie inne książki wypożyczamy od szkoły, zeszyty też dostajemy bez dodatkowej dopłaty.
Pomoce naukowe których używamy są strony internetowe, my na hiszpańskim używamy najczęściej Kahoot i Quizlet.com.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania odnośnie języków obcych w norweskiej szkole możecie zadawać pytania w komentarzach, a ja postaram się na nie odpowiedzieć w najbliższym Q&A.

Teraz chciałam wam pokazać nasz ostatni projekt który robiliśmy na hiszpańskim, był to filmik na którym mieliśmy zaprezentować typowy wypad na dyskotekę z podrywami. Jeszcze nie wiem jaką ocenę na nim dostałam, ale na pewno to tu napiszę jak już ją dostanę. :))

5 komentarzy:

 1. Hahah ja ucze sie Hiszpanskiego juz z 4 lata i nadal nie jestem na tyle zdolna aby prowadzic z kims rozmowe :D

  klaudiaandmylife.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli chodzi i projekt to mimo,że nie rozumiem uważam,że jest świetny,ogólnie masz super blog :)
  http://daria-darek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny filmik:) KOcham hiszpański język, ale niezbyyt rozumiem

  http://feel-that-moments.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. nie zbyt rozumiem :( ale filmik wydaje się być ok :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz, to motywuje! Zaobserwuj a ja się odwdzięczę :)